Diego Schwartzman Diego Schwartzman iubita Eugenia de Martino Eugenia de Martino sexy Tenis sexy Tenis
Data publicarii: Sambata 16 Aprilie 2022, 21:45
Data actualizarii: Sambata 16 Aprilie 2022, 21:58

Diego Schwartzman a suferit una dintre cele mai dureroase înfrângeri ale sezonului în tenis, pierzând sfertul de la Monte Carlo, deși l-a condus pe Stefanos Tsitsipas cu 4-0 în setul decisiv.

Semifinalist la Cordoba și pierzător în finala turneului de la Rio de Janeiro, Diego Schwartzman își continuă seria partidelor umplute cu ghinion, în acest debut de sezon 2022.

Tenismenul din Argentina (29 de ani, 16 ATP) a fost autorul unei reveniri incredibile, în meciul cu Stefanos Tsitsipas, jucat în sferturile de finală ale competiției ATP Masters 1000 de la Monte Carlo.

Eugenia de Martino, femeia care învârte algoritmul Instagram pe degete

Condus cu 6-2, 5-2, Schwartzman a revenit, câștigând setul doi în tiebreak, după care și-a continuat marșul triumfător, până la neverosimilul scor de 4-0 în setul decisiv. Când nimeni nu se mai aștepta ca semifinalistul Openului Australian să revină în meci, Stefanos Tsitsipas a legat șase game-uri la rând și s-a impus, scor 6-4, trecând mai departe în semifinale.

Singura consolare a argentinianului Diego Schwartzman, după derularea dureroasă a acestui sfert de finală este relația fericită în plan emoțional pe care o are cu iubita-fotomodel, Eugenia de Martino.

Diego Schwartzman, unul dintre puținii care l-au învins pe Rafael Nadal, pe zgură

Cu peste 152,000 de urmăritori pe Instagram, prietena lui Diego Schwartzman este una dintre cele mai sexy femei din lumea tenisului, iar Schwartzman s-a putut bucura de susținerea ei pe toată durata partidei câștigate în față numărului 2 ATP.

Eugenia de Martino are o înălțime de 1,65 metri, iar Diego Schwartzman este unul dintre cei mai scunzi tenismeni de top ai lumii, având o înălțime de 1,70 m. În ciuda acestui minus fizic, tenismenul argentinian a avut inspirația necesară pentru a-l depăși pe 'Regele Zgurii' la Roma, în 2020

„Ești mândria mea. Ești incredibil, felicitări! Te iubesc!” i-a transmis Eugenia de Martino iubitului său, Diego Schwartzman, prin intermediul unui Instastory.