Vlad Dragomir a inscris din nou pentru Arsenal: gol in Youth League pentru pustiul roman, in partida cu Basel. Cum a marcat

vlad dragomir Arsenal UEFA Youth League Stranieri
Data publicarii: Miercuri 28 Septembrie 2016, 20:14
Data actualizarii: Miercuri 28 Septembrie 2016, 20:27

Steaua - Villarreal, joi la ProTV de la 20:00

Vlad Dragomir continua sa impresioneze la echipele de juniori ale lui Arsenal. Dupa ce a marcat in weekend, pustiul roman a inscris si in meciul disputat astazi pentru echipa U19, care joaca in UEFA Youth League.

Dragomir a inscris un gol pentru Arsenal U19 in meciul cu Basel U19. Din pacate pentru el, Arsenal a fost insa invinsa cu 1-2 de formatia elvetiana.

Titular, Dragomir a punctat in minutul 55, dupa o faza in care a driblat doi adversari si l-a batut pe portarul advers cu un sut. Romanul a luat si un galben in minutul 90.

In urmatorul meci din UEFA Youth League, Vlad Dragomir va juca impotriva lui Ludogorets U19.