Joi 05 Septembrie 2013, 09:20

► Mai sunt 5 minute si incepe meciul cu Ungaria! Intra AICI si hai in vestiarul nationalei sa vorbesti cu jucatorii! Ce le spui?

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Antrenorul Emery n-a fost multumit de conditia fizica a lui Rusescu si i-a transmis ca se va baza pe el doar in momentul in care testele vor arata ca e la nivelul exigentelor staff-ului medical.

Chiar daca a mai adus inca 3 atacanti, Sevilla conteaza pe Rusescu, asigura oficialii clubului. Fostul golgeter al Stelei a prins lista UEFA, iar ieri a fost titular in amicalul cu FC Cordoba, castigat de echipa lui cu 2-1. Rusescu a fost printre cei mai buni de pe teren, chiar daca nu a marcat in cele 71 de minute pe care le-a petrecut pe gazon. Putea primi si un penalty, dar s-a ales numai cu un cartonas galben pentru proteste din partea arbitrului, chiar daca faza a fost discutabila.

Transferat cu 2,2 milioane de euro de la Steaua in aceasta vara, Raul Rusescu a prins minute doar in doua partide oficiale la Sevilla, in dubla cu Mladost Podgorica din Europa League. In deplasarea din Muntenegru, Raul a reusit sa marcheze primele sale doua goluri pentru Sevilla.