Un singur cuvânt folosit de englezi pentru a-l descrie pe Radu Drăgușin după Aston Villa - Tottenham 0-4

radu dragusin Aston Villa Tottenham Stranieri
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 10:11
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 10:11

Radu Drăgușin (22 de ani) a jucat al patrulea meci la Tottenham, însă primul în care a prins mai multe minute, aproximativ 50 contra lui Aston Villa în victoria cu 4-0.

Duminică, în runda cu numărul 28 din Premier League, Drăgușin a a jucat aproximativ 50 de minute pentru Tottenham în victoria de pe terenul lui Aston Villa, scor 4-0. Fundașul român a fost introdus în minutul 49 în locul lui Micky van de Ven, care a suferit o accidentare.

Radu Drăgușin, "excelent" contra lui Aston Villa

După meciul de pe Villa Park, Spurs Web a scris despre "cele cinci lucruri remarcate". Pe lângă "cel mai bun meci după mult timp" sau șansele mai mari ale lui Tottenham de a prinde un loc în primele 4, englezii au scris și despre accidentarea lui Micky van de Ven și intrarea lui Radu Drăgușin.

Deși englezii sunt îngrijorați în legătură cu problemele medicale ale lui Micky van de Ven, tot ei remarcă prestația "excelentă" a lui Radu Drăgușin, care i-a luat locul cu brio olandezului.

"Singura veste proastă după victoria clară cu 4-0 a fost accidentarea lui Micky van de Ven. Chiar a fost păcat, probabil a fost omul meciului până la acel moment.

Există îngrijorare, având în vedere stilul său exploziv de joc și cum va reuși să evolueze astfel constant în Premier League și competițiile europene, însă sperăm că a fost vorba doar de o lovitură încasată. Ca o notă secundară, Radu Drăgușin a performat excelent după ce a intrat pe teren", a scris Spurs Web.

Până la pauza pentru meciurile echipelor naționale, Tottenham va mai juca un meci în Premier League pe terenul lui Fulham, sâmbătă, de la ora 19:30.

Tottenham se află pe locul 5 în Premier League, cu 53 de puncte, la două lungimi în spatele poziției a patra, ocupată de Aston Villa, care are un meci în plus.