Marius Sumudica Damjan Djokovic Fernando Boldrin Rizespor Yeni Malatyaspor Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 14:25
Data actualizarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 14:29

Antrenorul a pierdut azi în fața fostei sale formații, pe care o pregătise la începutul anului.

Yeni Malatyaspor, echipa antrenată de Marius Șumudică, este în cădere liberă în Super Lig, unde a ajuns pe penultimul loc, la patru puncte de salvarea de la retrogradare.

La Rizespor au jucat titulari Boldrin și Djokovic

Astăzi la prânz a pierdut cu 0-1 în deplasarea de la Caykur Rizespor, formație pe care tehnicianul român o antrenase la începutul anului, din ianuarie până în martie, și la care au evoluat titulari Fernando Boldrin și Damjan Djokovic, foști fotbaliști din Liga 1.

Golul a fost marcat în minutul 80, de un jucător introdus în a doua repriză, Deniz Hummet, atacant turc născut în Suedia.

Malatyaspor este a patra echipă pe care Șumudică o antrenează în anul calendaristic 2021, după Gaziantep FK, Rizespor și CFR Cluj.