Ionut Radu Genoa Parma Serie A Stranieri SEARA DE COSMAR! Ionut Radu a incasat o "MANITA" de la Parma! S-au marcat 3 goluri in 7 minute
Data publicarii: Duminica 20 Octombrie 2019, 22:03
Data actualizarii: Duminica 20 Octombrie 2019, 22:11

Genoa a pierdut in deplasarea de la Parma.

Echipa lui Ionut Radu (22 ani) a pierdut meciul din deplasare cu Parma si a ajuns la cea de-a sasea infrangere in acest sezon. Genoa nu a mai castigat de la inceputul lunii septembrie, din meciul cu Fiorentina, scor final 2-1.

Ionut Radu nu si-a putut ajuta echipa, incasand o mana de goluri. In prima repriza, jucatorii celor de la Parma au luat cu asalt poarta jucatorului roman, inscriind 3 goluri in 7 minute.

Meciul slab facut de Radu vine in urma vestilor ca Inter nu este dispusa sa ii prelungeasca contractul. Gafele facute de roman nu i-au convins pe cei de la Inter sa il pastreze, Juan Musso de la Udinese fiind preferat in locul sau.

Dupa 8 etape, Genoa se situeaza pe penultimul loc in Serie A cu doar 5 puncte acumulate.