Olaroiu s-a luat cu mainile de cap: Radoi a dat-o in bara din penalty! Cine i-a salvat pe stelistii milionari din Emirate:

Mirel Radoi al ain Cosmin Olaroiu Stranieri
Data publicarii: Vineri 23 Septembrie 2011, 18:40
Data actualizarii: Vineri 23 Septembrie 2011, 19:57

Radoi e deja lider la Al Ain si ochii seicilor sunt pe el!

Olaroiu a pierdut primul meci oficial din Emirates Etisalat Cup, 1-2 cu Al Wahda, si i-a suparat pe seici. Si-a luat revansa azi, in meciul cu Dubai Club, castigat greu de Al Ain, 2-1.

Radoi a fost in centrul atentiei! A batut cornerul din care argentinianul Scocco a deschis scorul, apoi a ratat incredibil un penalty! Fostul capitan al Stelei a tras tare in primul minut de prelungire din prima repriza, insa portarul a respins incredibil in bara! Al Qahtani i-a salvat pe Oli si Radoi: a dat gol in minutul 56. Dubai Club le-a dat emotii romanilor din Emirate. Camara a facut 1-1 in minutul 11.

Omul care ia 6 milioane de euro pe sezon, ghanezul Gyan, a debutat si el in echipa lui Olaroiu.

Sursa: Euro World Sport Agency