Nota primită de Ianis Hagi la finalul meciului Ross County - Glasgow Rangers 2-4

Glasgow Rangers Ianis Hagi Scottish Premiership Stranieri
Data publicarii: Duminica 22 August 2021, 20:13
Data actualizarii: Duminica 22 August 2021, 20:29

Cu Ianis Hagi titular, Rangers a obținut o victorie clară pe terenul lui Ross County, 2-4!

Primul gol al partidei a fost marcat de Aribo (Rangers), în minutul 15. Patru minute mai târziu a marcat și Goldson (Rangers), dublând diferența de pe tabelă. Cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, Clarke (County) a redus din diferență.

Tot Rangers a marcat prima și în repriza secundă, prin Morelos, în minutul 56. White (County) le-a dat sperațe gazdelor că pot întoarce rezultatul prin reușita sa din minutul 77, însă Arfield, înlocuitorul lui Ianis Hagi, și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, stabilind rezultatul final.

Ianis Hagi a avut o evoluție consistentă, a muncit și a trecut în câteva rânduri pe lângă gol. Cea mai mare ocazie a avut-o în minutul 23, când a pătruns prin flancul drept și a șutat la colțul scurt, cu dreptul, punându-l în reală dificultate pe portarul lui County.

Ianis Hagi, notat cu 6 de cotidianul The Scottish Sun

În urma acestei victorii, Rangers face șase puncte și urcă pe locul cinci în clasament, după ce s-au scurs trei etape din campionatul Scoției.