Ross County - Rangers 2 - 4 | Înlocuitorul lui Ianis Hagi marchează la șase minute după ce a intrat pe teren

Ianis Hagi Glasgow Rangers Scottish Premiership Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 22 August 2021, 16:23
Data actualizarii: Duminica 22 August 2021, 18:52

Rangers câștigă meciul cu Ross County, 4-2, și acumulează 6 puncte după primele trei meciuri din campionat.

Ross County - Rangers 2-4

Final.

Min. 84: GOL Rangers! Arfield, jucătorul care l-a schimbat pe Ianis Hagi face 4-2 și îi asigură lui Gerrard un final liniștit de meci.

Min. 78: Ianis Hagi este schimbat de Steven Gerrard cu Arfield.

Min. 77: GOL Ross County! White marchează din penalty și reduce din diferență.

Min. 56: GOL Rangers! Morelos marchează și restabilește avantajul de două goluri pentru echipa lui Gerrard.

Min. 46: A început repriza a doua.

Pauză.

Min. 40: GOL Ross County! Clarke înscrie și reduce din diferență.

Min. 23: Ocazie Rangers! Ianis Hagi putea duce scorul la 3-0, dar șutul său a fost apărat de portarul advers.

Min. 20: GOL Rangers! În doar patru minute, Rangers face 2-0. De data aceasta autorul golului a fost Goldson, în minutul 20.

Min.15: GOL Rangers! Rangers a deschis scorul în mintul 15 prin Aribo.

Rangers întâlnește, în deplasare, formația Ross County, în etapa a treia a campioanatului din Scoția, duminică, de la ora 17:00.

În primele două etape, Rangers a obținut o victorie, 3-0, cu Livingston, pe teren propriu, și a pierdut în deplasare la Dundee United, scor 0-1.

În meciul cu Ross County, Gerrard va conta pe următoare echipă:

McGregor - Tvernier, Goldson, Balogun, Bassey, Kamara, Davis, Aribo, Kent, Hagi și Morelos. Rezerve vor fi: McCrorie, Lundstram, Helander, Itten, Patterson, Roofe, Arfield.

Acesta este cel de-al doilea meci pe care Ianis Hagi îl începe ca titular, după accidentarea suferită în primul meci din campionat, cu Livingston.