VIDEO Nicolae Stanciu și-a salvat echipa de ultimul loc în China cu o pasă de gol în minutul 90+2!

Nicolae Stanciu Ademilson Beijing Guoan Chinese Super League Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 13:06
Data actualizarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 13:09

Wuhan Three Towns a egalat în prelungiri în meciul de pe teren propriu cu Beijing Guoan, scor 1-1.

Nicolae Stanciu a fost integralist la Wuhan Three Towns în meciul din a doua etapă a campionatului Chinei, 1-1 pe teren propriu cu Beijing Guoan, și a dat pasa decisivă la golul egalizator din minutul 90+2.

Oaspeții au condus din minutul 62, după reușita lui Yang Liyu.

Wuhan Three Towns, campioana en-titre a Chinei, a egalat prin brazilianul Ademilson, după assist-ul lui Nicolae Stanciu (90+2).

Dacă ar fi pierdut meciul cu Beijing Guoan, echipa românului ar fi rămas pe ultimul loc, cu 0 puncte și cel mai slab golaveraj după primele două runde de campionat.

Nicolae Stanciu, două trofee cu Wuhan Three Towns

Stanciu are deja două trofee câștigate cu Wuhan Three Towns: titlul de campion de anul trecut și Supercupa din această lună.

În sezonul 2022 din Chinese Super League, Stanciu a jucat 27 de meciuri, a înscris 10 goluri și a dat 12 pase decisive.

Foto și video: Wuhan Three Towns