FOTO ȘI VIDEO Nicolae Stanciu, încă o pasă de gol și încă un trofeu în China! Wuhan Tree Towns, fără rival

Nicolae Stanciu Shandong Luneng Supercupa Chinei Wuhan Tree Towns Xie Pengfei Stranieri
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 08:28
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 10:22

Românul a făcut un nou meci foarte bun în Supercupă, acolo unde echipa sa s-a impus cu 2-0 în fața lui Shandong Luneng.

Cu Nicolae Stanciu integralist, Wuhan Three Towns a învins-o sâmbătă pe marea rivală Shandong Luneng în Supercupa Chinei, scor 2-0.

Abdul-Aziz Yakubu a deschis scorul în minutul 10, iar Xie Pengfei a stabilit scorul final în minutul 56, după o pasă decisivă venită de la Nicolae Stanciu.

”Trofeul cu numărul 13”, a scris pe rețelele de socializare internaționalul român.

A fost al doilea trofeu obținut cu Wuhan Three Towns, după titlul de campion de anul trecut.

În sezonul 2022 din Chinese Super League, Stanciu a jucat 27 de meciuri, a înscris 10 goluri și a dat 12 pase decisive.

Foto și video: Wuhan Three Towns