VIDEO Nicolae Stanciu l-a salvat din nou pe Cosmin Contra! Gol de un punct în prelungiri după ce Damac a fost condusă cu 2-0

Nicolae Stanciu Cosmin Contra Damac Stranieri Nicolae Stanciu / Sursa foto: Twitter Damac
Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 22:36
Data actualizarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 22:53

Damac a jucat pe teren propriu cu Al Ahli în etapa cu numărul 13 din prima a Arabiei Saudite, scor 2-2.

Scorul a fost deschis de Al Ahli în minutul 10, iar în minutul 44, Alnabit a dublat avantajul, iar echipa lui Cosmin Contra părea că se îndreaptă spre o înfrângere. Cu toate astea, antrenorul a făcut patru schimbări la pauz, iar repriza a doua a mers în favoarea gazdelor.

Chafai a reușit să reducă din diferență, în minutul 73. În primul minut de prelungiri, Nicolae Stanciu și-a pus din nou amprenta și a adus încă un punct important echipei sale.

Nicolae Stanciu, încă un gol în Arabia Saudită

Mijlocașul român a primit de la Al Shahrani, care aflat lângă careul mic a trimis în spate, pentru Nicolae Stanciu, care a apărut perfect și a șutat direct, învingându-l pe portar. Astfel, Stanciu a fost decisiv pentru Damac pentru a doua oară într-un meci important, după ce în duelul cu Al Hilal, echipă la care joacă Neymar și Bono, a înscris din lovitură liberă golul de 1-1.

Astfel, Damac a bifat a doua remiză consecutivă, urcând pe locul 9 în clasament, cu 15 puncte obținute în 13 meciuri jucate.