Nebunie la MAXIM in Germania! A intrat in minutul 64 la 0-0 si a facut spectacol in 5 minute! Golul cu care isi poate salva echipa

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 18:09
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 19:19

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Romanul Maxim a facut spectacol la Stuttgart, in meciul cu Hamburg.

Intrat in teren in minutul 64, la 0-0, Maxim a reusit sa marcheze 5 minute mai tarziu in fata lui Hamburg.

Romanul Maxim a ajuns la cota 5 in acest sezon de Bundesliga.

La finalul meciului, Maxim a fost tratat ca un adevarat erou. Toti jucatorii lui Stuttgart au venit la el si l-au imbratisat.

Momentul care a starnit zambete din tribuna a fost in clipa in care si mascota lui Stuttgart l-a intampinat pe teren pe Maxim ca sa il imbratiseze. Vedeti imagini aici.

In timp ce Maxim a dus-o pe Stuttgart cu un gol victorios cu Hamburg peste locurile de retrogradare, un alt roman, Sapunaru, si-a ingropat echipa.

Sapunaru a fost eliminat in minutu 71 al meciului cu Granada, extrem de important in partea inferioara a clasamentului din Spania.

Sapunaru a vazut doua cartonase galbene, in minutul 13 si in 71, fiind eliminat cand echipa sa era condusa cu 1-0. Elche are, dupa 28 de etape, 30 de puncte in clasament, fiind la 4 puncte de retrogradare.

Vezi aici toate fazele din cele mai importante meciuri ale Europei.