MAXIM e EROU la Stuttgart! Faza de senzatie la finalul meciului, dupa ce a marcat golul victoriei! Ce i-au facut jucatorii. FOTO

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 18:21
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 18:44

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Meci fantastic reusit de Alexandru Maxim pentru Stuttgart in aceasta etapa din Germania. Romanul a reusit sa marcheze unicul gol al meciului, la 5 minute de la intrarea in teren.

Rezerva la Stuttgart, Maxim a fost introdus in teren in minutul 64 al meciului cu Hamburg, la scorul de 0-0, pentru ca in minutul 69 sa reuseasca sa marcheze unicul gol al meciului si al cincilea al sau in acest sezon.

La finalul meciului, Maxim a fost tratat ca un adevarat erou. Toti jucatorii lui Stuttgart au venit la el si l-au imbratisat. Momentul care a starnit zambete din tribuna a fost in clipa in care si mascota lui Stuttgart l-a intampinat pe teren pe Maxim ca sa il imbratiseze.

Stuttgart a castigat meciul cu 1-0.