Eric Bicfalvi FK Ural TSKA Moscova Stranieri Gol de senzatie marcat de Eric Bicfalvi contra celor de la TSKA Moscova! Cum a inscris fotbalistul
Data publicarii: Sambata 29 Februarie 2020, 19:24
Data actualizarii: Sambata 29 Februarie 2020, 19:35

TSKA Moscova si Ural s-au intalnit in cadrul etapei cu numarul 20.

Cele doua formatii au remizat in partida de sambata, scor 1-1. Eric Bicfalvi a marcat pentru Ural, iar Fernandes a restabilit egalitea pe tabela in primul minut al prelungirilor.

Fostul stelist a deschis scorul dupa centrarea lui Kulakov. Bicfalvi a reluat spectaculos din voleu, invingandu-l pe Akinfeev, portarul lui TSKA.

Este a cincea reusita a fotbalistului in acest sezon din campionatul Rusiei. Romanul a evoluat de 17 ori.

Ural se afla pe pozitia a 6-a cu 25 de puncte dupa 20 de etape. TSKA Moscova e pe locul 2, cu 35 de puncte, la 10 in spatele liderului Zenit.