VIDEO George Pușcaș, foarte slab și când marchează! ”Gol inutil pentru Pușcaș” și ce au făcut ceilalți români din Serie B

George Puscas bari Dennis Man Malcom Edjouma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 08:16
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 08:20

Vârful naționalei a înscris, în sfârșit, pentru Bari în 1-2 în deplasare la Como.

* EURO 2024 este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO

Atacantul român George Puşcaş a marcat golul echipei SSC Bari, învinsă de Como cu scorul de 2-1, sâmbătă, în deplasare, într-o partidă din etapa a 22-a a ligii secunde de fotbal din Italia.

Alessandro Gabrielloni (38) şi Lucas Da Cunha (60) au marcat pentru gazde, în timp ce Puşcaş a înscris golul de onoare al echipei vizitatoare (90).

Puşcaş a fost integralist la Bari, acesta fiind al treilea său gol marcat în 12 partide în acest sezon în Serie B.

”Gol inutil pentru Pușcaș”, a scris LaBariCalcio, care i-a dat românului nota 5, în timp ce Tuttomercatoweb l-a taxat pentru ratarea uriașă din prima repriză și i-a dat 5,5.

Francezul Malcom Edjouma, împrumutat de FCSB la Bari, a jucat din min. 54.

Bari ocupă locul 16 (de baraj pentru evitarea retrogradării), cu 35 de puncte.

Cum s-au descurcat ceilalți români din Serie B

Liderul Parma a învins-o pe Spezia cu 2-0, prin golurile marcate de Hernani (45+1) şi Gabriel Charpentier (87). Românii Valentin Mihăilă şi Dennis Man au fost titular la gazde, primul fiind schimbat în min. 60.

Cosenza şi Palermo au remizat, 1-1, la sicilieni fundaşul român Ionuţ Nedelcearu jucând toate minutele. Portarul Mirko Pigliacelli (ex-Universitatea Craiova) a evoluat şi el tot meciul la oaspeţi.

Pisa a întrecut-o pe FeralpiSalo cu 3-1, meci în care mijlocaşul român Marius Marin a fost integralist la gazde. La oaspeţi, Denis Hergheligiu a rămas pe banca de rezerve, notează Agerpres.