"E cel mai talentat, dar n-a reusit nimic!" Ce nota a primit Stanciu dupa returul de cosmar cu Arsenal

Nicolae Stanciu Arsenal Europa League Slavia Praga Stranieri "E cel mai talentat, dar n-a reusit nimic!" Ce nota a primit Stanciu dupa returul de cosmar cu Arsenal
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 14:06
Data actualizarii: Vineri 16 Aprilie 2021, 14:12

Slavia Praga a fost eliminata in sferturile de finala Europa League!

Dupa ce au obtinut o remiza pe Emirates, 1-1, cehii au cedat pe teren propriu, 0-4 si au incheiat competitia in faza sferturilor.

Nicolae Stanciu, unul dintre cei mai buni jucatori ai Slaviei pana in aceasta faza a competitiei, a fost titular, insa antrenorul l-a schimbat la pauza, cand Arsenal conducea deja cu 3-0.

Mijlocasul roman a avut o prestatie stearsa cu londonezii, fara sa reuseasca sa se faca remarcat sau sa puna in pericol apararea adversa. Italienii de la tuttomercatoweb.com au analizat prestatiile fotbalistilor, iar Stanciu a fost notat cu 5.

"Cel mai talentat jucator, dar nu a reusit nimic! Este schimbat la pauza dupa o prestatie extrem de dezamagitoare", a scris sursa citata.

In cele 36 de meciuri jucate in tricoul Slaviei, Nicolae Stanciu a reusit sa inscrie 13 goluri si sa ofere 7 pase decisive.