Debut perfect pentru Chipciu in campionatul Belgiei: pasa de gol a romanului si o revenire extraordinara a lui Anderlecht in doar 3 minute

Alexandru Chipciu Anderlecht Belgia Stranieri
Data publicarii: Sambata 30 Iulie 2016, 20:59
Data actualizarii: Sambata 30 Iulie 2016, 21:04

Alex Chipciu a avut parte de un debut bun in prima liga belgiana. Fostul stelist a dat o pasa de gol in Mouscron - Anderlecht 1-2, in prima etapa a campionatului Belgiei.

Anderlecht a castigat cu 2-1 meciul disputat in deplasare, la Mouscron, gratie golurilor marcate de Acheampong si Idrissa Sylla.

Mouscron a condus din minutul 26, dupa golul lui Markovic, insa Anderlecht a intors soarta partidei in minutele 62 si 65. Alex Chipciu si Acheampong au sunat revenirea, cei doi reusind o faza superba pentru 1-1.

Chipciu a luat mingea din apropierea careului propriu si a alergat cateva zeci de metri inainte de a-i pasa decisiv lui Acheampong.