VIDEO Ce făcuși, Mirele?! Cum a pierdut Mirel Rădoi cu 3-4 după ce a avut 3-0 în minutul 28 în fața ultimei clasate

Mirel Radoi Al-Batin Al-Tai Arabia Saudita Collins Fai Stranieri
Data publicarii: Joi 11 Mai 2023, 08:44
Data actualizarii: Joi 11 Mai 2023, 09:03

Al-Tai, echipa antrenată de fostul selecționer al României, s-a făcut de râs în meciul cu codașa Al-Batin.

Echipa antrenată de fostul selecționer Mirel Rădoi, Al-Tai, a condus cu 3-0 și a pierdut în minutul 90+11, scor 3-4, în fața ultimei clasate din Arabia Saudită, Al-Batin!

În minutul 52, scorul era 3-2 pentru Al-Tai, iar reușitele din minutele 87 și 90+11, ultima din penalty, au adus victoria lui Batin, care continuă să spere la evitarea retrogradării.

Collins Fai, ex-Dinamo, om de bază la echipa lui Mirel Rădoi

Amir Sayoud (14), Guy Mbenza (18) și Knowledge Musona (28 - din penalty) au fost marcatorii lui Rădoi, la primul gol pasa decisivă venind de la fostul dinamovist Collins Fai.

Pentru învingători au înscris Renzo Lopez (45+3, 90+11 - din penalty), Yousef Al Shammari (52) și Andres Roa (87).

O seară de miercuri de coșmar pentru român, care momentan se află însă cu echipa pe un loc 7, fără emoții la retrogradare dar și fără pretenții la titlu.