VIDEO Meci nebun pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită: 4 goluri în 9 minute!

Mirel Radoi Al Adalh Al Tai Arabia Saudita Fotbal extern
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2023, 19:13
Data actualizarii: Joi 16 Februarie 2023, 19:12

Al Tai, echipa lui Mirel Rădoi, a remizat pe terenul lui Al Adalh, scor 2-2, în cadrul rundei cu numărul 17 din campionatul Arabiei Saudite.

La șase zile după prima victorie obținută în Arabia Saudită ca antrenor, 2-0 contra lui Al Ettifaq, Mirel Rădoi nu a putut trece de penultima clasată, după un adevărat thriller, cu patru goluri marcate în decurs de doar nouă minute.

Meci nebun pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită: 4 goluri în 9 minute!

Al Adalh a deschis scorul în minutul 59, prin peruanul Christofer Gonzales, însă echipa lui Mirel Rădoi a revenit rapid și chiar a trecut în avantaj. Knowledge Musona (63') și Mukhtar Ali (65') au înscris pentru Al Tai.

Bucuria oaspeților a durat doar trei minute. În minutul 69, Al Adalh a egalat în urma golului marcat de atacantul suedez Marcus Antonsson, iar partida s-a încheiat cu scorul de 2-2.

De la sosirea în Arabia Saudită, Mirel Rădoi a înregistrat două înfrângeri la limită (1-2 contra lui Al Shabab și 0-1 împotriva lui Al Ittihad), o victorie (2-0 contra lui Al Ettifaq) și o remiză (2-2 pe terenul lui Al Adalh).

Echipa fostului selecționer se află pe locul 8 în Arabia Saudită după 18 meciuri, cu 22 de puncte, la nouă lungimi peste prima poziție retrogradabilă.

În runda următoare, Al Tai va evolua pe terenul lui Al Fateh, ocupanta locului 6 în Arabia Saudită.