Vârful care făcea spectacol în tricoul Rapidului a intrat într-un con de umbră la actuala echipă

Marko Dugandzic Al-Tai Rapid Fotbal extern Ionita, Dugandzic, Morais
Data publicarii: Joi 04 Aprilie 2024, 11:02
Data actualizarii: Joi 04 Aprilie 2024, 11:06

Plecat din Superliga pe cai mari, fostul atacant al Rapidului a început să piardă din turație.

Marko Dugandzic (29 de ani) a părăsit Rapidul în toamna anului 2023, după ce a avut un start de sezon în forță în tricoul giuleștenilor cu șase goluri marcate în primele opt etape din Superliga.

Ajuns la Al-Tai, în Arabia Saudită, Dugandzic a părut că s-a adaptat repede la noua sa echip, reușind să dea o pasă decisivă în al doilea său meci la arabi.

Totuși, a reușit să marcheze abia după șase etape, iar al doilea său gol în campionatul din Arabia Saudită a venit în ultimul meci disputat de Al-Tai în campionat, 2-3 cu Al-Taawoun.

Dugandzic nu se mai regăsește la Al-Tai

Dacă imediat după transferul la Al-Tai Dugandzic s-a bucurat de încrederea arabilor fiind titular meci de meci, lipsa de eficiență în fața porții l-a costat.

În trei din ultimele cinci meciuri din campionat, atacantul croat a fost rezervă neutilizată, în altul a evoluat 59 de minute, iar în ultimul, în care a și marcat, a evoluat pentru 71 de minute.

2,2 milioane de euro este cota de piață a lui Marko Dugandzic, potrivit site-urilor de specialitate.