Constantin Budescu Al Damac Stranieri Budescu, magistral in victoria obtinuta de Damac in fata lui Al Batin! "Budi" a oferit doua pase de gol si a scos-o pe Damac de la retrogradare
Data publicarii: Miercuri 26 Mai 2021, 23:13
Data actualizarii: Miercuri 26 Mai 2021, 23:40

Budescu, evolutie de vis in tricoul lui Damac.

Intrat in repriza secunda, fotbalistul roman a oferit ambele pase la cele doua goluri marcate de Damac.

Zelaya a marcat primul gol al meciului (minutul 73) dupa o centrare excelenta a lui Budescu din corner. In minutul 84, Budescu a patruns in careul celor de la Al Batin, apoi a trimis in centru, de unde Al Ammar a trimis in poarta.

S-a incheiat 2-0 pentru Damac, iar trupa lui Budescu a urcat pe loc neretrogradabil cu o etapa inainte de finalul sezonului.

Gigi Becali confirma: "Am o intelegere cu Budescu!" In ce conditii s-ar putea intoarce la FCSB