CLASA! Ianis Hagi, pasa 'din alta lume' pentru golul care a inceput MASACRUL lui Rangers! Executie superba, printre picioarele unui adversar

Data publicarii: Sambata 12 Septembrie 2020, 18:44
Data actualizarii: Sambata 12 Septembrie 2020, 19:16

Folosit doar 50 de minute la nationala in cele doua meciuri din Nations League, Ianis Hagi a revenit la Rangers hotarat sa-si recastige forma!

Titular cu Dundee United, Ianis n-a avut nevoie decat de cateva minute pentru a iesi in evidenta. Hagi Jr. a contribuit decisiv la deschiderea scorului. In minutul 13, a pasat printre picioarele unui adversar pentru Ryan Kent, iar acesta a facut 1-0 din interiorul careului.

Fanii lui Rangers descriu miscarea lui Ianis drept 'o pasa din alta lume' in mai multe comentarii pe Twitter.

Rangers a castigat cu 4-0 si e fara gol primit in campionat in cele 7 etape de la startul sezonului.

Ianis a pasat decisiv si la reusita de 4-0, a lui Arfield.