Budescu, pasa de gol in Arabia Saudita in meciul cu Al Ahli! Damac a obtinut a doua victorie de la transferul romanului

Constantin Budescu Al Ahli Arabia Saudita damac fc Stranieri
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2021, 22:04
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2021, 22:08

Constantin Budescu a fost titular la Damac in meciul cu Al Ahli.

Echipa romanului a fost condusa din minutul 13, dupa golul lui Abdulrahman Ghareeb. In repriza secunda, Damac a reusit sa intoarca scorul.

Golul egalizator a fost inscris in minutul 55 de Mansor Hamzi, din pasa lui Budescu, ulterior Zelaya reusind o dubla si stabilind scorul final, 3-1.

Aceasta este a doua victorie obtinuta de cei de la Damac de la transferul romanului, care a lipsit de teren la precedentul succes.

In urma victoriei cu Al Ahli, echipa lui Budescu a acumulat 20 de puncte si s-a apropiat la 5 puncte de echipa de pe primul loc care scapa de retrogradare.

Urmatorul meci al celor de la Damac este programat pe 11 martie, in compania celor de la Al-Ettifaq.