Budescu face in continuare SHOW la Al-Shabab! De la devierea lui a plecat totul! Cum a marcat echipa lui Sumudica

Data publicarii: Joi 20 Septembrie 2018, 19:42
Data actualizarii: Joi 20 Septembrie 2018, 20:26

Cu Gaman si Budescu titulari, Al Shabab a incheiat la egalitate cu Al Fateh.

Cu 2 victorii in primele 2 etape, Al Shabab incearca sa continue seria in partida de pe propriul teren cu Al Fateh, echipa care a obtinut 2 egaluri in cele 2 meciuri de pana acum. Echipa lui Marius Sumudica, cu Valerica Gaman si Constantin Budescu pe teren din primul minut, a deschis scorul in minutul 9 prin Arthur Caike.

Faza primului gol a pornit de la Budescu, cel care a iutit jocul cu o deviere. Caike a fructificat apoi centrarea lui Al Khaibari. Din pacate pentru Sumudica, echipa sa a primit gol dupa un corner in minutul 26 - Matias Aguirregaray, cel care a fost imprumutat la CFR Cluj in 2012, a inscris cu o reluare spectaculoasa.

Cei doi romani de pe teren au fost aproape sa combine pentru golul de 2-1 - centrarea lui Budescu din corner a fost reluata cu capul de Gaman, insa mingea s-a dus pe langa poarta.