VIDEO Alex Mățan & Co., instrucție în MLS cu echipa lui Xherdan Shaqiri! Hat-trick în 15 minute și play-off-ul de titlu este aproape

Alex Matan chicago fire Columbus Crew Cucho Hernandez xherdan shaqiri Stranieri
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 11:27
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 11:38

Mijlocașul ofensiv român a fost din nou titular la Columbus Crew, în meciul cu Chicago Fire.

Columbus Crew a câștigat în noaptea de miercuri spre joi cu 3-0 meciul din Major League Soccer cu Chicago Fire, iar Alex Mățan a fost titular la învingători.

La Chicago Fire a jucat în atac vedeta Xherdan Shaqiri (ex-Bayern Munchen, Inter Milano, Liverpool), eliminat în minutul 67, când scorul final era deja stabilit.

Cucho Hernandez, eroul întâlnirii Columbus Crew - Chicago Fire 3-0

Eroul întâlnirii a fost atacantul columbian Cucho Hernandez, autorul unui hat-trick în doar 15 minute: '8 - din penalty, '16 - tot din penalty, și '23.

Mățan a fost schimbat în minutul 70, iar Columbus Crew este pe locul 3 în Conferința de Est și se pregătește de play-off-ul pentru titlu.