Big Ramy Mr. Olympia Sporturi
Data publicarii: Luni 11 Octombrie 2021, 19:56
Data actualizarii: Luni 11 Octombrie 2021, 20:09

Big Ramy s-a impus la cel mai prestigios concurs de culturism.

Mamdouh Elssbiay (38 ani), cunoscut ca „Big Ramy” a câștigat Mr. Olympia 2021. Egiteanul l-a bătut pe Brandon Curry în finală și și-a adjudecat al doilea titlu consecutiv la Olympia.

La doar 1.78 m, Big Ramy s-a prezentat pe cea mai mare scenă de culturism cu 134 de kilograme, în formă de concurs, și un procentaj de grăsime corporală sub 4%.

Mamdouh Elssbiay a bifat a opta participare la Mr. Olympia, iar anul trecut, acesta a devenit primul sportiv african care a câștigat cel mai prestigios titlu în culturism.

Andrei Deiu, doar locul 7 la Men's Physique

România a avut un reprezentat la Mr. Olympia. Andrei Deiu (24 ani) nu s-a încadrat în primele cinci poziții la Men's Physique, ca în 2020, și s-a clasat pe locul 7.