„Furturile în Madrid încep să se repete!” Reacție dură postată pe contul Valenciei după penalty-ul primit de echipa lui Ancelotti! Pique a răspuns: „Vă sancționează!”

Real Madrid Gerard Pique la liga Valencia Spania
Data publicarii: Sambata 08 Ianuarie 2022, 23:22
Data actualizarii: Sambata 08 Ianuarie 2022, 23:23

Real Madrid și Valencia s-au întâlnit în etapa cu numărul 20 din La Liga.

Madrilenii au pierdut în primul meci al anului, cu Getafe, 0-1, astfel că o victorie pe Bernabeu era obligatorie pentru a-și mări avantajul în clasament. Scorul a fost deschis în minutul 43, de Karim Benzema, după un penalty obținut de Casemiro, în urma unei faze discutabile.

Brazilianul a căzut ușor, după un duel petrecut la marginea careului, iar faza a fost dur contestată de 'lilieci'. Mai mult, pe contul oficial de Twitter al Valenciei a apărut și o postare dură, la pauza meciului.

„Furturile în Madrid încep să se repete!”, au scris cei de la Valencia pe Twitter, alături de tag pentru renumitul serial 'Casa de Papel', care are ca acțiune principală un jaf în Monetăria Spaniei, din Madrid.

Cunoscut pentru activitatea sa de pe rețelele de socializare, Gerard Pique a răspuns imediat postării celor de la Valencia, printr-o ironie: „Nu spuneți prea tare pentru că vă sancționează!”