Sigur mai vreti VAR in Liga 1? Penalty-ul care a infuriat PLANETA Barcelona! Acum se da 11 metri si pentru MANGAIERE! Koeman si-a iesit din minti

Barcelona Rafa Mir Spania Sigur mai vreti VAR in Liga 1? Penalty-ul care a infuriat PLANETA Barcelona! Acum se da 11 metri si pentru MANGAIERE! Koemai si-a iesit din minti
Data publicarii: Marti 16 Martie 2021, 00:38
Data actualizarii: Marti 16 Martie 2021, 19:38

In primul minut al prelungirilor primei reprize din Barcelona - Huesca, Rafa Mir a fost 'faultat' in careu de Ter Stegen.

Arbitrul n-a stat pe ganduri si a dat penalty, fara sa ceara ajutorul VAR si fara ca asistentul virtual sa intervina in vreun moment. Jucatorii Barcelonei s-au dus catre central sa-i explice ca n-a fost nimic, iar Koeman s-a agitat pe margine. Fara succes! Reluarile au aratat cel mai fin contact posibil intre Rafa Mir si Ter Stegen. Practic, vorbim despre o mangaiere! :)

Fostul arbitru Andujar Oliver, expert al Marca pe probleme de arbitraj, a fost si el scandalizat de hotararea luata de Adrian Cordero: "Nu exista explicatie pentru o astfel de decizie. Nu ai cum sa justifici asa ceva. Iar VAR-ul sa nu intervina?!"

• Sigur mai vreti VAR in Liga 1? Penalty-ul care a infuriat PLANETA Barcelona! Acum se da 11 metri si pentru MANGAIERE! Koemai si-a iesit din minti

Barca n-a acuzat socul. A mai punctat tot de doua ori si in repriza secunda, iar victoria contra ultimei clasate a fost in final concludenta: 4-1!