Asta-i campioana de anul trecut?! Real, CHIN cu ultima echipa din Spania! Benzema, ratare ULUITOARE cu toata poarta in fata. Ce s-a intamplat in Huesca 1-2 Real

Real Madrid Huesca Karim Benzema la liga Raphael Varane Spania Real Madrid castiga greu la Huesca si se apropie la sapte puncte de la Atletico! Varane a inscris ambele goluri iar Benzema a oferit una dintre cele mai mari RATARI ale sezonului
Data publicarii: Sambata 06 Februarie 2021, 19:08
Data actualizarii: Sambata 06 Februarie 2021, 19:47

Real a castigat cu 2-1 in deplasare cu Huesca in etapa cu numarul 22 din La Liga.

Huesca a deschis scorul in minutul 48 prin Javier Galan dupa o pasa a lui Shinji Okazaki. Zinedine Zidane a fost salvat de la un nou rezultat negativ de conationalul sau Raphael Varane.

Fundasul central francez a inscris in minutele 55 si 84 si pastreaza pe Real in lupta pentru titlu, chiar daca distanta pana la Atletico este de sapte puncte, iar echipa lui Simeone are si doua meciuri mai putin.

La scorul de 1-1 Karim Benzema a oferit una dintre cele mai mari ratari ale acestui sezon. Atacantul francez nu a putut sa inscrie din 6 metri cu intreaga poarta in fata. Atacantul de 33 de ani a sutat puternic din voleu, insa portarul Huescai a avut o interventie foarte buna.