No, om SIGUR nu e! :) Doua goluri FANTASTICE ale lui Messi pentru Barcelona! Cum a marcat in MASACRUL cu Alaves: 5-1

Leo Messi alaves Barcelona Trincao Spania No, om SIGUR nu e! :) GOOOOOL FANTASTIC Messi pentru Barcelona! Cum a marcat in prelungirile reprizei
Data publicarii: Sambata 13 Februarie 2021, 23:56
Data actualizarii: Sambata 13 Februarie 2021, 23:59

Leo Messi a facut-o din nou! Si nu o data, ci de doua ori! Barca - Alaves s-a terminat 5-1.

Messi a marcat o dubla contra lui Alaves. In prelungirile primei reprize, Messi a preluat la 40 de metri, cu spatele la poarta, a avansat, apoi a evitat un adversar si a tras din afara careului, superb, pe un culoar vazut numai de el. Mingea a lovit bara din dreapta, apoi s-a dus spre cea opusa si a ramas langa linie!

In minutul 76, Leo a facut 4-1 cu o noua opera de arta. Tot sut din afara careului, de acesta data la vinclu. La final, Messi a fost desemnat omul partidei.

• No, om SIGUR nu e! :) GOOOOOL FANTASTIC Messi pentru Barcelona! Cum a marcat in prelungirile reprizei

Trincao a reusit si el o dubla, dupa golurile din minutele 29 si 74. Firpo a inchis tabela in minutul 80. Pentru Alaves a marcat Luis Rioja in minutul 57.