Lionel Messi Barcelona Trincao Spania Messi e MINUNAT! A salvat-o pe Barcelona la Sevilla, intr-un meci NEBUN! Trincao, gol DIVIN si victorie pentru Barca in fata lui Betis in minutul 87!
Data publicarii: Luni 08 Februarie 2021, 02:22
Data actualizarii: Luni 08 Februarie 2021, 02:25

Barcelona a ajuns la 6 victorii consecutive in La Liga dupa 3-2 cu Betis in deplasare!

Condusa dupa golul lui Borja Iglesias din minutul 38, Barca a revenit in partea a doua. Messi a facut 1-1 in minutul 59, cu mai putin de 120 de secunde dupa ce a intrat pe teren in locul lui Puig!

Ultimele 20 de minute au fost nebune! Victor Ruiz si-a dat autogol in minutul 68, apoi a egalat la 2 pentru Betis 7 minute mai tarziu. Castigatoarea a fost stabilita in minutul 87. Pustiul portughez Trincao a marcat primul sau gol pentru Barcelona cu un sut superb de la marginea careului!

• Messi e MINUNAT! A salvat-o pe Barcelona la Sevilla, intr-un meci NEBUN! Trincao, gol DIVIN si victorie pentru Barca in fata lui Betis in minutul 87!

Dupa victoria cu Betis, Barcelona a urcat pe 2 in La Liga, cu 43 de puncte, 7 sub liderul Atletico. Echipa lui Simeone are si doua meciuri mai putin jucate.