Barcelona Cupa Spaniei Ibiza Spania Fanii Ibizei AU RIDICULIZAT-O pe Barcelona in meciul de aseara! Ce au putut canta acestia pe toata durata meciului
Data publicarii: Joi 23 Ianuarie 2020, 10:18
Data actualizarii: Joi 23 Ianuarie 2020, 10:20

Barcelona s-a impus cu 2-1 in fata Ibizei in Cupa Spaniei.

Desi s-a calificat mai departe, Barcelona a fost condusa cu 1-0 inca din minutul 9 si a reusit sa egaleze abia in mintul 72, prin Antoine Griezmann, care a facut dubla in minutul 95 si si-a calificat echipa mai departe.

Cu toate astea, jocul Barcelonei nu a fost deloc unul amenintator, ba chiar Ibiza si-a creat numeroase ocazii. Pentru a-i ironiza pe jucatorii catalanilor, suporterii Ibizei au inceput sa scandeze la unison "Unde este Messi? Unde este Messi?", pentru a accentua ca echipa se chinuie pe teren fara cel mai important jucator.

Quique Setien i-a lasat acasa pe Lionel Messi, Gerard Pique si Sergio Busquets. De asemenea, in teren a ales sa joace cu jucatori de la echipa a doua, insa acestia nu s-au putut impune, iar Barcelona a egalat dupa ce l-a trimis in teren pe veteranul Jordi Alba, cel care a pasat decisiv la golul de 2-1.