Ibiza - Barcelona 1-2 | Griezmann reuseste o dubla si o califica pe Barcelona in optimile Cupei Regelui

Spania SURPRIZA in Cupa Regelui! Barcelona este condusa la pauza de o echipa din Liga a treia: catalanii au avut 88% posesie
Data publicarii: Miercuri 22 Ianuarie 2020, 20:38
Data actualizarii: Miercuri 22 Ianuarie 2020, 21:54

Barcelona o intalneste pe Ibiza in saisprezecimile Cupei Regelui.

Din articol

Update: Min 90+5. GOOOLL BARCELONA! Griezmann face dubla si o califica pe Barcelona in optimile Cupei Regelui! Jordi Alba ii paseaza excelent lui Griezmann care patrunde in careu si trimite mingea la coltul lung!

Update: Min 72. GOOLL BARCELONA! Griezmann restabileste egalitatea! Frenkie de Jong ii paseaza absolut fabulos lui Griezmann care scapa de apararea Ibizei si inscrie golul egalizator!

Barcelona si-a odihinit mai multi titulari, iar Messi, Pique si Busquets au fost lasati acasa de Setien. Totusi in primul 11 al catalanilor se regasesc jucatori precum Griezmann, De Jong, Rakitic sau Ansu Fati.

Ibiza a reusit sa deschida scorul in minutul 9, prin Caballe si a mai avut un gol anulat, in ciuda posesiei zdrobitoare a Barcelonei. Catalanii au avut peste 80% posesie pe parcursul intregii prime reprize.