Leo Messi Barcelona Spania BIJUTERIE! Furtuna MESSI DISTRUGE TOT! Doua goluri SUPERBE cu Granada! Un jucator s-a CULCAT in spatele zidului, dar Messi a gasit un culoar INVIZIBIL
Data publicarii: Sambata 09 Ianuarie 2021, 20:22
Data actualizarii: Sambata 09 Ianuarie 2021, 21:27

Messi is back! Leo a ajuns la 11 reusite in acest sezon dupa dubla de la Granada si e primul in clasamentul golgeterilor din La Liga.

Griezmann a deschis scorul la Granada in minutul 12, apoi Messi si-a inceput numarul. Mai intai a marcat superb, in minutul 35, cu un sut de la marginea careului, apoi a transformat o lovitura libera cu 3 minute inainte de pauza.

Executia de la 0-3 e cu totul speciala. Messi a gasit singurul culoar posibil printre picioarele jucatorilor din fata lui. A evitat zidul, in spatele caruia un fotbalist de la Granada se culcase pentru a evita un truc de-al lui Leo, si l-a batut pe Rui Silva cu un sut in plasa laterala. E primul gol reusit de Messi din lovitura libera in acest sezon!

Primul gol al lui Messi:

Al doilea gol al lui Messi:

In partea a doua, Griezmann a reusit si el dubla, dupa golul inscris in minutul 63. Granada - Barcelona s-a terminat 0-4!