Barcelona, pregatita de super duelul cu PSG din Champions League! "O sa fie spectacol total!" Catalanii il asteapta pe Mbappe

riqui puig Barcelona Deportivo Alaves la liga PSG Spania
Data publicarii: Duminica 14 Februarie 2021, 09:08
Data actualizarii: Duminica 14 Februarie 2021, 09:18
Barcelona s-a impus, sambata seara, contra celor de la Alaves, cu 5-1 si urca pe locul 2 in La Liga.

Dupa spectacolul pe care l-au oferit in campionat, Messi si colegii lui se pregatesc de meciul tur din optimile Champions League, contra celor de la PSG.

Trincao a deschis scorul, iar Messi a dublat avantajul echipei sale chiar inainte de pauza. Rioja a dat o minima speranta pentru cei de la Alavez, insa acest gol i-a dezalantuit pe catalani. Trincao din nou, urmat de inca un gol al lui Messi, totul in decursul a doua minute, au facut ca partida sa fie jucata. Tabela a fost inchisa de Junior Firpo, iar Barcelona este gata de duelul cu PSG.

Dupa meci, tanarul Riqui Puig a declarat ca este deja cu gandul la meciul cu echipa lui Mbappe: "Ii multumesc antrenorului pentru ca mi-a oferit minute in acest meci, sunt foarte fericit. Ne gandim deja la meciul cu PSG si avem sperante mari legate de acest joc. Cred ca ne vom ridica la nivelul lor si sunt convins ca o sa vedeti un spectacol total", a spus fotbalistul, potrivit Diario Sport.