Lionel Messi Barcelona Real Sociedad Spania A INVIAT TIKI-TAKA! Messi, MONDIAL in TSUNAMI-ul Barcelonei cu Real Sociedad: 6-1! Faza extraterestra la golul 6
Data publicarii: Luni 22 Martie 2021, 00:21
Data actualizarii: Luni 22 Martie 2021, 00:28

Barcelona are de recuperat 4 puncte pana la Atletico Madrid in ultimele 10 etape din La Liga!

Barca e intr-o revenire fantastica de forma! Cu Sociedad, in deplasare, catalanii au facut spectacol total! S-a terminat 6-1 pentru Barcelona!

Dublele lui Messi si Dest si golurile lui Dembele si Griezmann au lasat-o fara replica pe Sociedad, care a putut sa inscrie abia la 0-5. Barrenetxea a inscris in minutul 77 singurul gol al echipei din San Sebastian.

• A INVIAT TIKI-TAKA! Messi, MONDIAL in TSUNAMI-ul Barcelonei cu Real Sociedad: 6-1! Faza extraterestra la golul 6

Pe langa jocul minunat si scorul categoric, Barca duce acasa si o faza de 5 stele. In minutul 89, Messi a marcat din pasa lui Jordi Alba. Asta e versiunea scurta a evenimentelor, pentru ca actiunea e de poveste: tiki-taka la fel ca in vremea lui Xavi si Iniesta!