ROMANIA - NORVEGIA 1-1 | Mitrita, EROUL Romaniei pe National Arena! Copiii l-au facut KO: "Mi se zburleste parul pe mine!" Ce l-a emotionat pe mijlocasul lui Contra

Data publicarii: Miercuri 16 Octombrie 2019, 00:04
Data actualizarii: Miercuri 16 Octombrie 2019, 00:11

ROMANIA - NORVEGIA | TOATE FAZELE IMPORTANTE SUNT AICI

Alexandru Mitrita a fost marcatorul Romaniei in egalul dramatic cu Norvegia de pe National Arena! Mijlocasul ofensiv al celor de la New York City a facut un meci de zile mari si a reusit sa inscrie un gol de colectie! (VEZI AICI CUM A MARCAT).

Dupa meci, Mitrita, vizibil afectat de rezultatul neasteptat al partidei, a tinut sa le multumeasca copiilor din tribune pentru incurajari si s-a declarat emotionat de atmosfera creata de cei mici pe National Arena. 29.854 de copii au fost in tribune!

Mitrita a incurajat pe toata lumea sa spere in calificare in continuare si a promis ca el si colegii vor lupta pana la capat!

"Am facut un meci bun, din pacate asa e fotbalul, 90 de minute am rezistat. Vreau sa le multumesc personal celor care au venit la stadion, copiiilor! Mi se zburleste parul pe mine cand ma gandesc la ce a fost pe stadion! Sper sa nu cedam, sa luptam pana la capat! Mai avem doua meciuri! Mergem pana la capat!

Copiii au respectul meu! Dupa gol au strigat numele meu! Pentru mine a fost un moment de nedescris! Le-am dat un tricou, daca aveam mai multe, le dadeam cu placere!

Cand te gandesti, pare imposibil, dar trebuie sa luptam pana la capat. TRebuie sa visam in continuare, sa mergem sa luptam. Daca nu mai erau sanse, ziceam ca nu mai sunt, dar cat timp mai sunt, trebuie sa luptam.

Au fost multe discutii care nu au avut niciun rost cu mine, cu staff-ul, sunt bucuros ca am marcat!

Sa dea Dumnezeu sa castigam, sa marcheze oricine, sa obtinem calificarea!

Eu cu Bancu avem conexiunea de la Craiova, sunt bucuros ca am reusit sa facem faze bune. Lui George nu trebuie sa ii sarim in cap! Rateaza toti fotbalistii.

E greu si pentru selectioner, sa stai 90 de minute pe banca, sa fii egalat, nu e usor nici pentru el.

Moi trebuie sa visam, sa luptam in continuare!", a spus Alex Mitrita dupa meci, la PRO TV.