Ionut Radu Andrei Radu Echipa Nationala Portugalia Romania U21 Nationala "Ba, ia liniste putin, sa va zic ceva!". Primele cuvinte ale eroului Ionut Radu in vestiarul Romaniei U21. Ianis Hagi si Ivan l-au intampinat cu urale
Data publicarii: Sambata 08 Septembrie 2018, 19:31
Data actualizarii: Sambata 08 Septembrie 2018, 19:33

Cicaldau si Andrei Ivan au marcat golurile Romaniei U21 in Portugalia, dar eroul serii a fost Ionut Radu, care a aparat un penalty in minutul 90+9.

Ionut Radu, portar cumparat in aceasta vara de Genoa, capitanul Romaniei U21, a fost eroul serii in Portugalia, aparand un penalty in minutul 90+9. Romania a castigat cu 2-1 meciul disputat la Pacos de Ferreira.

La finalul partidei, Ionut Radu a intrat in vestiar, fiind primit cu urale de colegi.

"Bai, liniste, sa va zic ceva! Andrei Ivan si Dennis Man mi-au dat de fiecare data gol din penalty, dar am aparat cand a trebuit", a spus el, in aplauzele colegilor.