Un atacant URIAS s-a oferit sa vina la Borussia Dortmund: "Ma primiti?" Cine ii poate lua locul lui Lewandowski

Borussia Dortmund hulk Robert Lewandoski Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 26 Februarie 2014, 17:58
Data actualizarii: Miercuri 26 Februarie 2014, 18:34

►Bourceanu, scoate topoarele: TE VEZi cu Pirlo si Buffon! Trabzonspor - Juventus, joi 22:00, LIVE la Sport.ro si Voyo.ro!

Borussia Dortmund este cu un pas in sferturile Ligii Campionilor dupa 4-2 in fata celor de la Zenit St Petersburg, chiar in Rusia. Robert Lewandowski, viitorul atacant al celor de la Bayern Munchen, a reusit o dubla. Borussia ii poate lua in vara inlocuitor chiar de la adversara de ieri!

L'Equipe anunta ca Hulk le-a transmis celor de la Borussia Dortmund ca vrea sa se transfere la echipa lui Klopp! Dezvaluirea a fost facuta de capitanul echipei germane, Sebastian Kehl: "Hulk m-a intrebat daca ar putea sa vina la Dortmund in vara. Eu i-am spus ca nu stiu daca ii putem plati salariul pe care il are".

Fostul atacant al celor de la FC Porto a vorbit dupa meci, punand infrangerea pe seama startului dezastruos de meci in care Borussia a inscris de 2 ori: "Am inceput foarte prost, ne-a lipsit concentrarea. Este dificil sa fii condus cu 0-2 dupa doar 5 minute in fata celor de la Borussia Dortmund, ca e o echipa grozava" a declarat brazilianul, citat de L'Equipe.

Brazilianul Hulk joaca din 2012 la Zenit, cea care l-a adus de la FC Porto cu 55 de milioane de euro. In prezent, el este evaluat la 45 de milioane de euro. Hulk va fi titular in nationala Braziliei care va incerca sa cucereasca cel de-al 6-lea titlu mondial in aceasta vara