Ansu Fati Barcelona Champions League Liga Campionilor SENZATIONAL! Ansu Fati a inscris golul victoriei pentru Barcelona in meciul cu Inter si a intrat in istoria Champions League! Ce performanta a reusit pustiul minune al catalanilor
Data publicarii: Miercuri 11 Decembrie 2019, 00:02
Data actualizarii: Miercuri 11 Decembrie 2019, 00:06

Barcelona s-a impus in deplasarea de la Inter.

Barcelona s-a impus pe terenul celor de la Inter, scor 1-2 si se califica in optimile Champions League de pe primul loc. In minutul 23 Perez a deschis scorul pentru trupa lui Valverde, dar cu un minut inainte de pauza Lukaku a restabilit egalitatea. In minutul 87 Ansu Fati a marcat din pasa lui Suarez si a stabilit scorul final al intalnirii.

Cu aceasta reusita, Fati intra in istora Champions League. Este cel mai tanar marcator din istoria competitiei.