Juventus 2-1 Lyon! Golurile lui Ronaldo n-au fost de ajuns! | City 2-1 Real! Madridul OUT din Champions League! | City - Lyon in sferturi!

Liga Campionilor Champions League juventus Real Madrid Ronaldo Liga Campionilor
Live Blog
CHAMPIONS LEAGUE
Data publicarii: Vineri 07 August 2020, 16:33
Data actualizarii: Sambata 08 August 2020, 00:25

Urmarim si comentam impreuna partidele din Liga Campionilor pe www.sport.ro si Facebook sport.ro

00:25 08 Aug
Programul sferturilor de finala ale Champions League:

00:03 08 Aug

Manchester City si Olympique Lyon se vor duela pe 15 august pentru un loc in semifinalele Champions League.

23:57 07 Aug

Olympique Lyon a fost invinsa de Juventus in retur cu 2-1. A fost 2-2 la general, dar francezii au obtinut calificarea in Final 8-ul Champions League, gratie golului inscris in deplasare.

23:53 07 Aug

Manchester City a invins-o cu 2-1 pe Real Madrid si s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, eliminandu-i pe madrileni cu scorul general de 4-2.

City a reusit astfel sa-l elimine in premiera pe antrenorul Zinedine Zidane din Champions League, fiind prima echipa din Anglia care se impune in ambele manse ale unei etape eliminatorii din Liga Campionilor in fata unui adversar din Spania.

23:47 07 Aug
Paulo Dybala nu a rezista pe teren decat 13 minute. Accidentat, el a parasit gazonul in lacrimi.

23:43 07 Aug

Cu siguranta, Real Madrid si-ar dori sa-l aiba pe teren pe Sergio Ramos...

23:28 07 Aug

GOOOL Manchester City! Sterling inscrie in poarta lasata goala de Courtois, dupa ce primeste o minge trimisa gresit de Varane.

23:20 07 Aug

GOOOL Juventus! Ronaldo a reusit dubla cu un gol superb, inscris din afara careului. Mingea a ricosat in poarta dupa ce a lovit bara.

23:06 07 Aug

Cu fiecare gol pe care il inscrie, Cristiano Ronaldo mai doboara un record. Astazi - unul care dateaza din 1925:

In plus, cu reusita din aceasta seara, Ronaldo a ajuns la 24 de goluri in faza optimilor Ligii Campionilor.

23:03 07 Aug
In aceasta seara Lyon a deschis scorul dintr-o lovitura de la punctul cu var acordata dupa faza asta:

A fost penalty sau nu?
22:58 07 Aug

Echipele calificate in acest moment in sferturile de finala ale Ligii Campionilor sunt Manchester City si Lyon. Cine credeti ca o sa inscrie in repriza a doua? :)

22:57 07 Aug
Asa a fost si la voi cand au inceput partidele? :D

22:51 07 Aug

Pauza pe Etihad si pe Allianz Stadium. Este 1-1 in ambele partide.

22:43 07 Aug

GOOOL Juventus! Ronaldo restabileste egalitatea dintr-o lovitura de la 11 metri. Este 2-1 pentru Lyon la general, iar torinezii mai au nevoie de doua goluri pentru a se califica in sferturi.

22:38 07 Aug

Ronaldo a ratat o ocazie uriasa pentru Juventus, balonul trimis de el dintr-o lovitura libera fiind scos de portarul lui Lyon.

22:29 07 Aug

GOOOL Real Madrid! Benzema egaleaza cu o reusita superba cu capul, dupa un assist al lui Rodrygo!

22:25 07 Aug
Lyon a deschis scorul rapid prin Memphis Depay care a intrat si in istoria Champions League cu aceasta reusita.

22:17 07 Aug
Cam asa a fost dupa golul incasat rapid de Real Madrid, care este condusa acum cu 3-1 la general.

22:13 07 Aug

GOOOL Olympique Lyon! Depay l-a invins pe Szczesny dintr-o lovitura de la 11 metri executata perfect.

22:11 07 Aug

GOOOL Manchester City! Sterling a deschis scorul in fata lui Real Madrid, dupa o gafa uriasa a unui adversar.

22:01 07 Aug

Au inceput cele doua meciuri ale zilei. Cine obtine calificarea in sferturi?

16:45 07 Aug
Liga Campionilor revine oficial in aceasta seara, de la ora 22:00. Sezonul amanat din cauza pandemiei este reluat cu doua dueluri din optimi.

Juventus primeste vizita celor de la Olympique Lyon. In meciul tur, francezii s-au impus cu 1-0 gratie golului reusit de Tousart, astfel ca Ronaldo si coechipierii sai au o misiune usor ingreunata pentru a obtine calificarea.

In aceeasi situatie sunt si cei de la Real Madrid, care au pierdut mansa tur de pe teren propriu cu 2-1 in fata lui Manchester City.

Ambele partide retur sunt programate de la ora 22:00. Echipele care vor obtine calificarea in aceasta seara in faza urmatoare a Ligii Campionilor se vor duela saptamana viitoare in sferturile de finala.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Revine Liga Campionilor! Juventus - Lyon si City - Real Madrid, LIVE TEXT, de la 22:00! Misiune dificila pentru Ronaldo dupa infrangerea din tur
300x250
Întâlnire de taină la Damasc. Presa din Siria: Șeful Serviciului Secret din România, față în față cu Bashar al-Assad