REGELE LEO, 100 de goluri in Champions League! Reactia lui D10S Messi, dupa dubla si pasa de gol cu Chelsea

Lionel Messi Barcelona Chelsea Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 15 Martie 2018, 10:07
Data actualizarii: Joi 15 Martie 2018, 10:07

Barcelona s-a calificat in sferturile Champions League dupa victoria cu 3-0 in fata lui Chelsea pe Camp Nou. REZUMAT AICI.

A fost o noua seara mare pentru Messi. Atacantul a reusit doua goluri si o pasa decisiva impotriva lui Chelsea, una din marile sperietori pentru catalani in ultimii ani.

Messi a atins cota 100 in Champions League, o noua performanta remarcabila.

"E o bucurie imensa sa ajung la 100 de goluri in aceasta competitie frumoasa si importanta. A fost un meci dificil, impotriva unei echipe bune, cu jucatori buni, am marcat rapid si ne-am descurcat bine.

Sunt foarte fericit ca ne-am aparat bine si n-am primit gol. Am fost foarte concentrati timp de 90 de minute, am marcat trei goluri si ne-am calificat", a spus Messi.