"FURT ISTORIC!" Catalanii au luat foc dupa calificarea Realului cu un penalty controversat! Reactii din presa spaniola

Real Madrid Juventus Torino Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Aprilie 2018, 23:46
Data actualizarii: Miercuri 11 Aprilie 2018, 23:57

Real Madrid a pierdut cu 1-3 pe teren propriu cu Juventus, dar merge in semifinalele UCL. Ronaldo a marcat unicul gol al echipei madrilene in minutul 90+7, dintr-un penalty obtinut de Lucas Vazquez.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League dupa ce a primit cadou un penalty de la arbitrul Michael Oliver, in minutul 90+3 al partidei cu Juventus, la scorul de 0-3. Ronaldo a transformat!

Imediat dupa, Sport Catalunya a titrat: "Scandal!". Jurnalistii catalani au vorbit despre "cel mai mare furt din istorie".

MARCA si AS au fost mai ponderate si au vorbit despre un "penalty discutabil".

Pe de alta parte, Gazzetta dello Sport scrie: "Dupa un meci legendar, un fault al lui Benatia in minutul 90+3 il face pe Michael Oliver sa dea penalty. Ronaldo transforma".