E mai grav decat se credea! Veste teribila pentru Vinicius dupa meciul de cosmar cu Ajax: cat va lipsi noul pusti minune al Realului

Vincius Junior Liga Campionilor Real Madrid real madrid ajax uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Martie 2019, 14:58
Data actualizarii: Miercuri 06 Martie 2019, 15:02

Veste extrem de proasta pentru fanii Realului.

Vinicius va rata restul sezonului dupa accidentarea suferita in meciul cu Ajax din UEFA Champions League. Potrivit presei spaniole, pustiul Realului a suferit o ruptura de ligamente si va lipsi cel putin doua luni.

Brazilianul s-a lovit dupa ce a cazut rau in urma unui sut pe care l-a tras in plasa laterala in minutul 31! Vinicius a plans in hohote in timp ce primea ingrijiri medicale, apoi a plecat in lacrimi catre vestiare.

Real Madrid a inregistrat cea mai drastica infrangere pe teren propriu din istoria participarilor in cupele europene, scor 1-4 cu Ajax. Real a ratat intreg sezonul in doar 6 zile: mai intai a iesit din Cupa Spaniei dupa un meci cu Barcelona, tot o partida contra eternilor rivali i-a scos si din lupta pentru campionat, iar marti seara olandezii de la Ajax s-au calificat in sferturile UEFA Champions League. Toate cele trei infrangeri au fost pe "Santiago Bernabeu".