FOTO Cristiano Ronaldo s-a revanșat după ce a lovit un steward! Gestul superstarului portughez

Cristiano Ronaldo Champions League Manchester United Liga Campionilor Cristiano Ronaldo s-a revanșat după ce a lovit un steward! Gestul superstarului portughez
Data publicarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 13:53
Data actualizarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 14:07

Revenirea lui Cristiano Ronaldo la Manchester United a fost plină de surprize.

Cristiano Ronaldo (36 ani) a jucat din nou în tricoul lui Mancehster United, după o pauză de 18 ani. Însă la încălzirea premergătoare meciului cu Young Boys, superstarul a lovit cu mingea un steward. Cum impactul a fost destul de puternic, echipa medicală a dorit să se asigure că starea de sănătate a femeii este optimă, așa că au supus-o unui control, toate acestea sub privirile lui Ronaldo, care s-a arătat îngrijorat.

Cristiano Ronaldo a ținut să se revanșeze față de femeia pe care a lovit-o cu mingea, așa că a ținut să îi dăruiască tricoul de joc. Stewardul a fost încântată să primească darul de la deținătorul a cinci Baloane de Aur și a fost imortalizată cu zâmbetul pe buze de către fotografi.

• Cristiano Ronaldo s-a revanșat după ce a lovit un steward! Gestul superstarului portughez

Cu toate că Ronaldo a marcat, Manchester United a fost învinsă, 1-2, de Young Boys. Elvețienii au profitat de eliminarea lui Aaron Wan-Bissaka, din minutul 35, și au reușit să întoarcă scorul.

Solskjaer, criticat pentru că l-a schimbat pe Ronaldo

Ole Gunnar Solskjaer a fost dur criticat de fanii lui United pentru decizia de a-l schimba pe Cristiano Ronaldo, în minutul 72 cu Jesse Lingard. Tehnicianul a vorbit la conferința de presă de la finalul partidei și a explicat motivul pentru care a gândit această înlocuire.

Trecuseră 70 de minute din meci, cei doi au alergat mult și sămbătă și astăzi. Gazonul artificial și-a spus cuvântul și el, am vrut experiența lui Nemanja Matic pentru a ține de minge și picioarele lui Jesse”, a explicat antrenorul la conferință conform Mirror