Reacția lui Cristiano Ronaldo după înfrângerea cu Young Boys. Manchester United a pierdut în ultimul minut

Cristiano Ronaldo Liga Campionilor Manchester United Young Boys Berna Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 08:54
Data actualizarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 09:08

Manchester United a pierdut primul meci din grupele Ligii Campionilor, în deplasare cu Young Boys Berna, scor 1-2.

Cristiano Ronaldo a marcat pentru Manchester United, reușind al treilea gol în două partide, de când a revenit la formația din Premier League.

Golul starului portughez nu a fost suficient pentru a aduce victoria formației antrenată de Solskjaer, iar elvețienii au obținut primele trei puncte în grupele Ligii Campionilor datorită reușitelor lui Nagamaleu și lui Jordan Siebatcheu care a înscris în minutul 95.

"N-a fost rezultatul pe care ni l-am dorit, dar acum e timpul să ne recuperăm și să ne concentrăm pe meciul următor", a fost mesajul transmis de Cristiano Ronaldo pe contul de Instagram, după meci.

Cristiano Ronaldo l-a egalat astfel pe primul loc al aparițiilor în Liga Campionilor pe Iker Casillas, fostul portar de la Real Madrid și coechipier al portughezului, 177 de partide.

Pe locul secund se află Xavi (151 de partide între 1998 și 2015), iar pe treapta a treia a podiumului se situează Lionel Messi.