Juventus 1-0 Valencia; Roma 0-2 Real Madrid; Lyon 2-2 Man City | Bayern s-a distrat cu Benfica, United s-a calificat in minutul 90 cu Young Boys | Ajax, calificata in optimi dupa 13 ani

uefa champions league Cristiano Ronaldo juventus Liga Campionilor Real Madrid Liga Campionilor JUVENTUS - VALENCIA
Live Blog
UEFA Champions League
Data publicarii: Marti 27 Noiembrie 2018, 23:55
Data actualizarii: Miercuri 28 Noiembrie 2018, 00:21

Urmarim si comentam meciurile din UEFA Champions League pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

Man United 1-0 Young Boys

Bayern, Ajax, Manchester City, AS Roma, Real Madrid, Juventus si Manchester United au obtinut deja calificarea in optimi! Singura grupa cu semn de intrebare este grupa F unde Lyon are 7 puncte si Sahtior are 5 puncte - in ultima etapa se joaca Lyon - Sahtior.
23:51 27 Nov

GOOOOL MANCHESTER UNITED! Fellaini o salveaza pe United de la un egal cu Young Boys cu un sut din intoarcere! Golul acesta o duce pe United in optimile UEFA Champions League!

23:39 27 Nov
GOOOOOOOL MAN CITY! Englezii egaleaza din nou, tot cu o lovitura de cap! Aguero a marcat
23:37 27 Nov

GOOOOOOOOL LYON! Cornet reuseste dubla dupa un contraatac rapid! Campioana Angliei, aproape sa fie invinsa din nou de Lyon.

23:35 27 Nov
GOOOOOOL BAYERN! Echipa lui Kovac se distreaza cu Benfica! Inscrie si Ribery
23:20 27 Nov
GOOOOOL MANCHESTER CITY! Campioana Angliei o egaleaza pe Lyon dupa lovitura de cap a fundasului central
23:19 27 Nov
GOOOOOOOL REAL MADRID! Inscrie si Lucas Vasquez!
23:18 27 Nov

Gol ANULAT al Valenciei! Diakhaby a deviat mingea iar aceasta s-a dus in poarta. Reusita a fost anulata insa pentru un hent al fundasului, jucatorul Valenciei primind si galben!

23:16 27 Nov
GOOOOOOOOOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo reuseste o faza superba, pacalindu-si un adversar cu o bicicleta si apoi paseaza perfect in fata portii de unde Mandzukic inscrie fara probleme.

23:12 27 Nov
GOOOOOOOOL LYON! Reusita superba a lui Cornet, sut in diagonala direct la vinclu!
23:10 27 Nov
GOOOOOOOL BAYERN! Lewandowski reuseste si el dubla! Este 4-1 vs Benfica

23:07 27 Nov
GOOOOOOOOOOL REAL MADRID!!!! Bale deschide scorul in secunda 61 a reprizei a doua dupa o gafa uriasa in apararea Romei
23:05 27 Nov
GOOL BENFICA! Portughezii reduc din diferenta cu Bayern in primul minut al reprizei secunde
23:04 27 Nov
Robert Lewandowski a devenit doar al 7-lea jucator din istorie care ajunge la 50 de goluri in UEFA Champions League!
22:43 27 Nov

GOOOOOOL HOFFENHEIM! Nemtii egaleaza dupa ce au fost condusi cu 2-0! Zuber este marcatorul

22:37 27 Nov

GOOOOL BAYERN! Nemtii se distreaza cu Benfica, Lewandowski face 3-0

22:32 27 Nov
GOOOOL BAYERN! Robben reuseste dubla!
22:22 27 Nov
Ce nebunie de meci in Germania! Inscrie si Hoffenheim - 3 goluri in 4 minute in partida cu Sahtior! Este 1-2 dupa reusita lui Kramaric!
22:16 27 Nov
GOOOOOL SAHTIOR! Doua lovituri in 2 minute ale echipei din Ucraina pe terenul lui Hoffenheim! Au marcat  Ismmaily si Taison.
22:14 27 Nov
GOOOOL BAYERN! Robben este cel care marcheaza primul gol din cele 6 partide! 1-0 cu Benfica
22:04 27 Nov
Doar 3 minute au trecut pana cand Cristiano Ronaldo a incercat sa deschida scorul cu un sut puternic din afara careului, prins de portar. Portughezul s-a simtit mereu bine contra celor de la Valencia, pe vremea cand juca la Real
21:36 27 Nov

Dubla Tadic si Ajax este aproape de calificarea in optimile UEFA Champions League pentru prima data din sezonul 2005/2006 incoace!

19:11 27 Nov

CSKA MOSCOVA - VIKTORIA PLZEN 1-2 (Vlasic 10p, Hejda 81/ Prochazka 56)

19:05 27 Nov

AEK ATENA 0-2 AJAX AMSTERDAM (Tadic 67p, 72)

Min 66. Penalty pentru ajuta dupa un hent al lui Livaja, cel care primeste si al doilea cartonas galben si este eliminat.

17:23 27 Nov
Strigatul de lupta al lui Solari: "Nu ne e dor de Ronaldo! Trebuie sa mentinem in viata istoria noastra si numele nostru!"

Real Madrid joaca in aceasta seara, de la ora 22:00, penultimul meci din grupele Champions League, impotriva celor de la AS Roma.

Inainte de partida, Santiago Solari, antrenorul celor de la Madrid, a declarat ca Realul nu-i duce dorul lui Cristiano Ronaldo si ca jucatorii au alte lucruri la care trebuie sa se concentreze.

"Cristiano este un campion, face parte din istoria noastra, este al nostru. Nu ne e dor de el pentru ca este un jucator al nostru si va fi intotdeauna parte din istoria noastra, chiar daca acum joaca pentru Juventus", a spus Solari la conferinta de presa dinainte de duelul cu AS Roma.

"In fotbal, problemele nu se termina niciodata. Urmatorul joc este o noua problema si astfel merg lucrurile pana la finalul sezonului.

Numele nostru este Real Madrid si trebuie sa castigam fiecare meci, in fiecare an, toate competitiile. Trebuie sa mentinem in viata istoria noastra si numele nostru. Aceasta este marea provocare", a continuat Santiago Solari.
15:41 27 Nov

Guardiola i-a aratat pumnul unui ziarist francez :)

Guardiola a avut o reactie amuzanta la conferinta de presa dinaintea meciului cu Lyon. Un jurnalist francez i-a pus urmatoarea intrebare:

"Am o intrebare putin mai personala. Tu si Jose Mourinho sunteti doi dintre cei mai mari antrenori ai lumii. Din punctul tau de vedere, cine e mai bun? Tu sau Jose Mourinho?"

Guardiola a dat din cap, apoi i-a aratat pumnul ziaristului si a starnit rasete in sala.

Iata mai jos momentul (VIDEO):

Manchester City joaca in seara asta, in deplasare, cu Olympique Lyon, de la ora 22:00.

13:57 27 Nov
Kolarov (Roma) si-a pus toti suporterii in cap dupa o declaratie data in conferinta de presa de dinaintea meciului cu Real Madrid: "Suporterii trebuie sa inteleaga ca habar n-au despre fotbal!" DETALII AICI
12:43 27 Nov