Un jucator din Liga a II-a, la un pas de tragedie, dupa o lovitura in plin: a ramas inert pe gazon, iar medicii s-au chinuit 5 minute sa-l scoata de pe teren

Pandurii Targu Jiu Dunarea Calarasi liga a doua Liga a II-a Liga 2
Data publicarii: Vineri 06 Aprilie 2018, 17:40
Data actualizarii: Vineri 06 Aprilie 2018, 17:44

Cristian Munteanu, de la Pandurii Targu Jiu, a fost aproape de tragedie in meciul de la Motru, contra Dunarii Calarasi.

Meciul dintre Pandurii Targu Jiu si Dunarea Calarasi, incheiat cu scorul de 0-3, a fost marcat de un incident grav. Fotbalistul Cristian Munteanu a suferit o accidentare grava.

In minutul 18 al partidei, Munteanu a fost facut KO de propriul portar. Acesta a ramas inert pe gazon si a avut nevoie de interventia urgenta a medicilor. El a fost scos de pe gazon cu un guler cervical, dupa 5 minute in care a stat intins pe teren.

Liga2.ro noteaza ca medicii au intentionat sa-l transporte de urgenta la spital, dar fotbalistul si-a revenit. Acestia i-au acordat ingrijiri in ambulanta timp de cateva minute, apoi acesta s-a ridicat pe propriile picioare. El a fost bandajat la cap si a mai urmarit cateva faze ale meciului de pe tunelul care duce la vestiare.