Gafa COLOSALA la FC Arges - Pandurii! Ce a putut sa faca portarul la un sut banal! FOTO

Vineri 07 Decembrie 2018, 19:07

La doar 2 zile distanta, pe acest teren se va disputa derby-ul etapei in Liga 1, FCSB - Viitorul.

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

FC Arges incearca sa se apropie de echipele din fruntea clasamentului din Liga a 2-a iar partida cu Pandurii se anunta una dificila. Prima repriza a confirmat acest lucru, George Tudoran de la Pandurii egaland in minutul 18 dupa ce Buhaescu a deschis scorul din penalty.

In repriza a doua a venit insa desprinderea celor de la FC Arges cu ajutorul portarului lui Pandurii. In minutul 66, Cotolan a scapat pe sub el un sut nu foarte puternic al aceluiasi Buhaescu! Portarul Pandurilor a acuzat si starea gazonului dupa gafa, fiind un avertisment pentru duelul de duminica din Liga 1 care se va disputa la Pitesti intre Viitorul si FCSB.

In minutul 74 a venit golul de 3-1 al lui Nila iar FC Arges este aproape de o victorie care ar duce-o la egalitate cu Universitatea Cluj pe pozitia a 5-a din clasament.